Job de Senior Digital Specialist la Star Storage

0 Replies
Distribuie articolul:
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInBuffer this page

Un nou job pentru specialiștii în marketing digital, la Star Storage. Dacă aveți peste 5 ani de experiență în digital marketing și cunoștințe avansate de WordPress/ CMS, SEO, optimizare conversii, Google Adwords Management, Google Analytics, social, Heatmaps, aplicații de A/B sau multivariate testing, Inbound marketing, atunci acest job vi se potrivește.

Responsabilități

  • Planifică, execută și îmbunătățește strategia de digital marketing, incluzând administrare site-uri, SEO, optimizare de conversii, social media, display advertising cu obiectivul de a crește traficul, numărul de leaduri și în final vânzările;
  • Conduce relația cu agențiile;
  • Propune și testează în permanență noi moduri de conversie: A/B tests, optimizare de landing page și experiența utilizatorului în toate etapele din customer journey;
  • Creează periodic audit SEO și propune o strategie clară pentru creșterea poziției SERP și îmbunătățirea UX;
  • Monitorizează și îmbunătățește în permanență viteza site-urilor;
  • Participă la planificarea, implementarea și optimizarea campaniilor de marketing online;
  • Creează conținut social media; generarea de campanii pe platforme de social media – Facebook, YouTube, LinkedIn;
  • Măsoară și raportează performanța tuturor canalelor digitale, evaluarea statusului față de obiective (KPIs și ROI);
  • Urmărește activitatea on-line a principalilor competitori. Semnalează tendințe, idei de dezvoltare, nevoi de piață neacoperite de concurență sau modificări în comportamentul de afișare;
  • Propune bugetul de digital marketing anual și urmărește execuția lui (domenii web, SEO, campanii AdWords, cataloage on-line);
  • Evaluează tehnologii și tactici noi și adaptează planul de digital marketing în funcție de ele.

Cerințe

Minim 5 ani experiență pe digital marketing;

Cunoștințe avansate de WordPress/ CMS, SEO, optimizare conversii, Google Adwords Management, Google Analytics, social, Heatmaps, aplicații de A/B sau multivariate testing, Inbound marketing;

Cunoștințe avansate de limba engleză;

Experiență cu planificare și monitorizare de bugete online – nice to have;

Abilitatea de a implementa proiecte end to end;

Abilitatea de a sintetiza cantități mari de informație și a crea o strategie;

Atenție excelență la detalii, excelent organizator – abilitatea de a lucra pe mai multe proiecte în același timp.

Despre Star Storage

STAR STORAGE este unul dintre cei mai puternici furnizori de soluții de stocare, arhivare și management al informațiilor pentru organizaţii publice şi private din România. Cu 18 ani experiență şi un portofoliu de peste 500 de clienţi în industrii că financiar-bancar, telecom, producţie, utilităţi sau administrație publică, compania joacă un rol cheie în transformarea digitală a organizaţiilor de orice dimensiune. Lider în furnizarea de conţinut digital, tehnologii mobile şi soluţii de cloud computing, STAR STORAGE are clienţi pe 4 continente în ţări ca USA, Germania, Spania, Italia, Suedia, Elveţia sau Africa de Sud.

Pentru mai multe informații, vă invităm să vizitați www.star-storage.ro.

Pentru a aplica la acest job, scrieți-ne la info@institutuldemarketing.ro, cu mențiunea “Star Storage”.

Webinar gratuit: Multi-Channel Digital MarketingWebinar gratuit: Cum măsurăm campaniile de marketing cu ajutorul Google Analytics?

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Nu stii ce curs sa alegi ? Ai nevoie de suport sau informatii suplimentare?

Telefon: +40-037 374-33-77

Ultimele articole
Scroll Up